12

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Twoja paczka zostanie nadana jutro.

KUP W PRZECIĄGU:

MODELE DKW

 

Firma DKW została założona w 1916 roku w Zschopau, Niemcy, przez Duńczyka Jørgena Skafte Rasmussena. Początkowo zajmowała się produkcją maszyn rolniczych. W 1921 roku rozpoczęła produkcję małych, lekkich i ekonomicznych motocykli. Motocykle te były popularne ze względu na swoją prostotę, oszczędność paliwa i łatwość obsługi. DKW było pionierem wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W 1923 roku firma wprowadziła model z dwusuwowym silnikiem, co było  w tamtych czasach rewolucyjne. To uczyniło DKW jednym z liderów w dziedzinie technologii dwusuwowych silników.

W latach 20tych i 30tych XX wieku, DKW połączyło siły z kilkoma innymi niemieckimi producentami : Wandererem, NSU i Audi, tworząc konsorcjum znane jako Auto Union w 1932 roku. Wspólnie stworzyli logo z czterema pierścieniami, które stało się charakterystycznym symbolem marki.

Pomimo swojego początkowego skoncentrowania na motocyklach, DKW rozpoczęło produkcję samochodów w latach 30 tych. Ich samochody były często oparte na innowacyjnych koncepcjach, takich jak przednionapędowe modele, co było w tamtych czasach niezwykłe.

Po II wojnie światowej, fabryka DKW w Zschopau znalazła się w radzieckiej strefie okupacyjnej. W zachodnich Niemczech, w Ingolstadt, Auto Union (w tym DKW) wznowiło produkcję motocykli i samochodów.

W 1966 roku produkcja samochodów z logo DKW została zakończona. W późniejszych latach marka była integrowana z innymi markami w ramach Auto Union, aż wreszcie stała się częścią koncernu Volkswagen AG.

Dzisiaj, choć marka DKW nie jest aktywna na rynku, jej historia jest częścią bogatego dziedzictwa niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl