12

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Twoja paczka zostanie nadana jutro.

KUP W PRZECIĄGU:

MODELE CHEVROLET

Chevrolet Silverado Anson 1:43 Chevrolet Silverado Anson 1:43
Producent: ANSON
Cena:

55,00 zł

szt.
zobacz więcej

 

Firma Chevrolet została założona w roku 1911 przez Williama C. Duranta, ówczesnego prezesa General Motors, i kierowcę wyścigowego Louisa Chevroleta. Pomysł na markę był odpowiedzią na konkurencję ze strony Forda Model T. Pierwszy samochód marki, Classic Six, trafił na rynek w 1912 roku. Zyskał on popularność dzięki wydajności i relatywnie przystępnej cenie.

W roku 1917 Durant z powodu problemów finansowych sprzedał swoje udziały w firmie Chevrolet koncernowi General Motors. To połączenie pozwoliło na lepsze wykorzystanie zasobów i umocnienie pozycji Chevroleta na rynku.

W latach 20tych i 30tych Chevrolet rozwijał swoją ofertę, wprowadzając różne modele i nadwozia. Wprowadzenie modelu Suburban Carryall w 1935 roku było prekursorem dzisiejszych SUV-ów.

Po II wojnie światowej Chevrolet zyskał ogromną popularność dzięki modelowi Bel Air i innym ikonicznym samochodom. Styl lat 50., jaki reprezentowały te pojazdy, przyczynił się do ich kultowego statusu.

W 1953 roku debiutował ikoniczny model Corvette, który szybko stał się symbolem amerykańskich samochodów sportowych. Corvette zyskała popularność dzięki swojemu unikalnemu designowi i wydajności. W kolejnych dekadach Corvette przeszła wiele metamorfoz, wprowadzając różne generacje modeli. Corvette stała się znana nie tylko ze swojego stylu, ale także z doskonałej wydajności, zwłaszcza w odmianach ZR-1 i Z06.

W latach 60., w okresie wyścigu kosmicznego, Chevrolet nawiązał współpracę z NASA. W ramach tej współpracy, astronauci programu Apollo otrzymali specjalne samochody do użytku prywatnego. Chevrolet dostarczył m.in. modele Corvette, co zacieśniło relacje między marką a astronautami. Samochody sportowe marki i zaangażowanie w projekt Apollo sprawiły, że Chevrolet stał się nie tylko producentem popularnych pojazdów, ale również częścią historii związanej z eksploracją kosmosu.

W latach 60. Chevrolet odegrał kluczową rolę w erze muscle carów. Model Camaro, wprowadzony w 1966 roku, stał się konkurentem dla Forda Mustanga i do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów sportowych.

W czasie kryzysu paliwowego lat 70tych Chevrolet dostosowywał swoją ofertę, koncentrując się na bardziej ekonomicznych modelach. W latach 80. wprowadzono także kompaktowe samochody i modele z nowoczesnym designem.

Chevrolet konsekwentnie rozwijał swoją ofertę w nowym tysiącleciu. Modele takie jak Chevrolet Malibu, Equinox i Traverse zdobyły popularność. Ponadto, firma zaangażowała się w rozwijanie pojazdów elektrycznych, z modelem Chevrolet Bolt EV w roli pioniera na tym polu.

Chevrolet jest obecny na rynkach światowych, oferując różnorodne modele od kompaktowych aut po SUV-y, pick-upy i samochody sportowe.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl