12

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Twoja paczka zostanie nadana jutro.

KUP W PRZECIĄGU:

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

MODELE HARLEY-DAVIDSON

Firma Harley-Davidson została założona w 1903 roku w Milwaukee, Wisconsin, przez Williama S. Harleya i braci Arthura i Waltera Davidsonów. Pierwszy motocykl marki został zbudowany w garażu Davidsonów. W 1905 roku Harley-Davidson wprowadził swój pierwszy seryjnie produkowany model motocykla o nazwie Silent Gray Fellow. Był to jednocylindrowy motocykl z silnikiem o pojemności 440 cm³.

Od 1909 roku Harley-Davidson zaczął stosować silniki V-twin w swoich motocyklach, co stało się emblematyczne marki. Ten krok przyczynił się do zwiększenia mocy i popularności motocykli Harley-Davidson.

W czasie I wojny światowej, armia amerykańska używała motocykli HD. W okresie międzywojennym Harley-Davidson kontynuował rozwój swoich motocykli i zdobył duże uznanie w świecie motocyklowym. W 1929 roku wprowadzono model "45" z silnikiem o pojemności 45 cali sześciennych (ok. 740 cm³).

Podobnie jak podczas I wojny światowej, motocykle Harley-Davidson były szeroko wykorzystywane przez wojsko amerykańskie podczas II wojny światowej. W tym okresie firma dostarczała motocykle dla wojskowych jednostek na całym świecie.

Po wojnie, Harley-Davidson stał się symbolem wolności i niezależności, szczególnie dzięki rozwojowi subkultury motocyklowej, znanego jako "chopper" czy "biker culture". Motocykle Harley-Davidson stały się popularne wśród miłośników motocykli i członków klubów motocyklowych.

W latach 80. XX wieku, firma napotkała trudności finansowe związane z konkurencją zagraniczną i problemami jakościowymi. W 1981 roku firma została przejęta przez firmę zarządzającą, a następnie w 1987 roku stała się spółką akcyjną. W 2008 roku, w związku z dalszymi problemami finansowymi, firma ogłosiła restrukturyzację.

Pomimo trudności w latach 80. i 90. XX wieku, Harley-Davidson odrodził się i utrzymuje swoją pozycję na rynku motocyklowym.

Jednym z najbardziej znanych i fascynujących elementów historii firmy jest rywalizacja z jej największym konkurentem Indian Motorcycle jedną z najstarszych marek motocyklowych w Stanach Zjednoczonych. Przed I wojną światową Indian i Harley-Davidson rywalizowały ze sobą o klientów, zwłaszcza w dziedzinie motocykli policyjnych i wojskowych. Oba przedsiębiorstwa dostarczały motocykle dla wojska amerykańskiego w czasie wojny. W ciągu dziesięcioleci rywalizacja między Harley-Davidson a Indian stała się integralną częścią historii motocykli w Stanach Zjednoczonych, przyczyniając się do kształtowania unikalnego charakteru i kultury motocyklowej w Stanach Zjednoczonych. Oba przedsiębiorstwa mają oddane grupy fanów i kontynuują ewolucję swoich produktów, aby przyciągać nowych miłośników motocykli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl