Opcje przeglądania

Alfa Romeo to włoski producent samochodów, którego bogata historia jest związana z motoryzacją już od ponad 100 lat.

Firma Alfa Romeo została założona w 1910 roku w Mediolanie przez grupę włoskich inżynierów i biznesmenów, w tym Alexandre'a Darracqa, który był francuskim przedsiębiorcą z branży motoryzacyjnej. W 1915 roku Alfa Romeo rozpoczęła produkcję swojego pierwszego modelu 24 HP, który odniósł sukces na torze wyścigowym. W ciągu kolejnych dekad Alfa Romeo odniosła wiele sukcesów w wyścigach, zwłaszcza w latach 20. i 30. XX wieku, co przyczyniło się do ugruntowania pozycji marki jako producenta pełnokrwistych sportowych samochodów.

W latach 50 i 60 XX wieku Alfa Romeo skupiła się na produkcji samochodów o charakterze sportowym oraz luksusowych. W tym czasie na rynek trafiły takie modele, jak Giulietta, Spider i Sprint. W latach 70 i 80 firma skoncentrowała się bardziej na produkcji samochodów kompaktowych, takich jak Alfasud i Alfetta.

W 1986 roku Alfa Romeo została przejęta przez koncern Fiat i stała się jego spółką-córką. W kolejnych latach powstały takie modele jak Spider, GTV i 8C Competizione. Aktualnie Alfa Romeo posiada w swojej ofercie trzy modele: Giulię ,Stelvio oraz Tonale.

Alfa Romeo jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych producentów samochodów, znanym przede wszystkim ze swoich sportowych i luksusowych modeli. Firma ciągle rozwija swoje technologie i modele samochodów, zachowując jednocześnie swój charakterystyczny styl i wyjątkowość.

Alfa Romeo to marka, która stworzyła sopro kultowych i ikonicznych modeli samochodów, a co za tym idzie, wiele z nich doczekało się także swoich modeli redukcyjnych. Oto kilka przykładów popularnych modeli Alfa Romeo w miniaturze:

  1. Alfa Romeo Giulia: to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli Alfy Romeo. Znajdziemy jej modele w skali 1:18, 1:43 czy 1:24.

  2. Alfa Romeo 8C Competizione: to auto, którego limitowana produkcja trwała tylko od 2007 do 2010 roku. W wersji redukcyjnej ten piękny sportowy samochód dostępny jest w skali 1:18, 1:24 i 1:43.

  3. Alfa Romeo Spider: to jeden z najbardziej kultowych modeli Alfa Romeo, który zadebiutował w 1966 roku. W wersji redukcyjnej znajdziemy go w skali 1:18, 1:24 czy 1:43.

  4. Alfa Romeo Montreal: to samochód, który swoją premierę miał w 1970 roku i jest uznawany za jedno z największych osiągnięć stylistycznych firmy Alfa Romeo. W wersji redukcyjnej ten model dostępny jest w skali 1:18, 1:24 czy 1:43.

  5. Alfa Romeo 155 V6 TI: to samochód, który brał udział w wyścigach DTM i wsławił się wieloma zwycięstwami. W wersji redukcyjnej ten model dostępny jest głównie w  skali 1:43 i 1:18.

To tylko kilka przykładów modeli redukcyjnych Alfa Romeo, a lista ta jest znacznie dłuższa. Alfa Romeo to marka, która cieszy się wielką popularnością wśród kolekcjonerów modeli samochodów głownie dzięki pięknym nadwoziom oraz wspaniałej historii sportowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl