12

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Twoja paczka zostanie nadana jutro.

KUP W PRZECIĄGU:

Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

MODELE BENTLEY

Historia marki Bentley sięga początków XX wieku i zaczęła się od pasji jednego człowieka - Waltera Owena Bentleya. Poniżej znajdziesz krótką historię tej prestiżowej marki.

Walter Owen Bentley urodził się w 1888 roku w Londynie. Jego fascynacja motoryzacją zaczęła się w młodym wieku, a gdy dorósł, zaczął projektować i budować własne silniki. W 1919 roku, po zakończeniu I wojny światowej, założył przedsiębiorstwo Bentley Motors Limited.

Walter Bentley zdecydował się skonstruować samochód, który łączyłby elegancję z ponadprzeciętnymi osiągami. W 1921 roku firma zaprezentowała swój pierwszy model, Bentley 3 Litre. Samochód ten zdobył uznanie dzięki swojej szybkości i niezawodności, co przyniosło marce pierwsze sukcesy zarówno na torach wyścigowych, jak i wśród klientów indywidualnych. Bentley szybko zyskał renomę dzięki swoim osiągnięciom w wyścigach samochodowych. W latach 20 marka odniosła kilka zwycięstw w słynnym wyścigu 24h Le Mans, co przyczyniło się do wzrostu popularności i prestiżu samochodów Bentleya.

W latach 30. Bentley rozwijał się, wprowadzając do swojej oferty modele, które łączyły osiągi z luksusem. Jednym z najbardziej ikonicznych modeli tego okresu był Bentley 4 1/4 Litre, który zdobył uznanie zarówno wśród klientów prywatnych, jak i wśród ówczesnych VIPów.

Po II wojnie światowej Bentley przeżywał trudności finansowe, co doprowadziło do przejęcia firmy przez Rolls-Royce w 1931 roku. Marka Bentley została jednak zachowana, a samochody nadal były projektowane i produkowane z myślą o elegancji, wydajności i komforcie.

W 1998 roku Volkswagen AG zakupił prawa do marki Bentley. To przejęcie pozwoliło na rozwinięcie gamy modelowej i wprowadzenie nowoczesnych technologii przy zachowaniu tradycyjnego luksusu. Bentley stał się synonimem luksusowych limuzyn i szybkich samochodów sportowych.

Obecnie Bentley zasłużenie zajmuje pozycję jednej z najbardziej prestiżowych marek samochodowych na świecie, łącząc w sobie tradycję, elegancję i nowoczesność w każdym z oferowanych modeli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl